Każda sprzedaż nieruchomości musi byś sporządzona w formie aktu notarialnego. W celu kompleksowego przygotowania transakcji zapraszamy do kontaktu
Zanim przystąpimy do konstruowania umowy, konieczne jest podanie numeru księgi wieczystej nieruchomości, z której uzyskamy podstawowe informacje o stanie prawnym.
Dzięki dokumentom potwierdzimy powierzchnię nieruchomości oraz rodzaj użytków gruntu.
Zaświadczenie pozwala m.in na stwierdzenie czy do nieruchomości stosować będziemy przepisy ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.
Z którego wynikać będzie czy nieruchomość objęta jest uproszczonym planem urządzenia lasu bądź decyzją, o której mowa w art. 19 ust. 3 ustawy o lasach.
Grunty zajęte przez rodzinne ogrody działkowe są własnością Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Ich użytkownikiem lub użytkownikiem wieczystym jako całości jest Polski Związek Działkowców (może też być ich właścicielem). Z kolei poszczególne działki PZD przekazuje w użytkowanie swoim członkom.
Działkowiec w drodze umowy może przenieść prawa i obowiązki wynikające z prawa do działki na rzecz pełnoletniej osoby fizycznej (przeniesienie praw do działki). Umowę zawiera się w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi – nie jest to forma aktu notarialnego.